Honda CX-Club forårstræf 2021

Honda CX-Club forårstræf 2021

Årets forårstræf blev afholdt i skyggen af Covid-19, som også var årsag til, at der ikke blev afholdt generalforsamling. Men humøret blandt deltagerne, det fejlede ikke noget

Video af Per Binderup

Efter afholdelse af klubbens forårstræf fremsendte klubben nedenstående til MC Touring Camp:

Kære Hanne, kære Søren (og cc Lars og Lene),

Tak fra Honda CX-Club Danmark for en god weekend i Touring Campen den 7.-9. maj. Vi var alle meget tilfredse med forholdene, især den gode plads i de nye hytter samt den ekstra toilet/brusebad-vogn i det nye område.

Maden var absolut lækker, og udvalget tilpas. Stor ros til Hanne også for opfindsomheden omkring morgenmads-poserne, som virkede perfekt – både kvalitetsmæssigt som mængdemæssigt var det helt rigtigt. Servering af den fælles aftensmad lørdag aften fungerede perfekt og til den aftalte tid – de tidligere camp-ledere var ikke nær så dygtige hertil.

Stor repekt også for den måde, Corona-restriktionsreglerne blev fulgt på; vi følte os alle sammen meget trygge.

Tak også til Søren og Hanne for den ekstra lille tjeneste, I gjorde for os, da I lørdag aften på CX-klubbens vegne overrakte diplom + trofæ til “Årets CX-kammerat”! Det gjorde ekstra indtryk på vore klubmedlemmer, at det var forretningsføreren for den store MCTC-forening samt lederen for landets absolut bedste motorcykelcampingplads, som her legede “studieværter”.

Sådan noget får bestemt flere af CX-klubbens medlemmer til også at melde sig ind i MCTC – de fleste er det dog i forvejen! Flere af os vil bestemt besøge lejren igen i sommerens løb, og til næste år kommer CX-klubben igen (weekenden 20.-22. maj).

——————————–

Nedenstående er svaret fra MC Touring Camp:

Kære alle medlemmer i Honda CX Club Danmark.

Tusind tak for de pæne ord om jeres ophold på Mc Touring Camp.
Det betyder meget for os som ansatte, og for foreningen, når vi får positive tilbagemeldinger på vores arbejde. Det I beskriver er netop den ånd vi efterstræber både i hverdagen og når vi tænker store tanker om fremtiden.
Konstruktiv kritik, ris og ros er det målebånd vi kan bruger til at evaluerer vores handlinger. Tak fordi I hjælper os med at gøre det vi gør.

Vi takker pænt for det fine magasin CX NYT. Vi ser frem til at læse endnu mere om jeres oplevelse på Mc Touring Camp og vi er glade for, at i skeler til vores etablissement når i mødes i Honda CX Club Danmark.
Det var en stor ære for os, at få lov til at overrække diplom og trofæ til den flotte tittelindehaver af årets CX-kammerat.

Vi glæder os til at se jer alle sammen igen.

På vegne af alle medarbejdere i MCTC og med de bedste hilsner

Hanne Nedergaard | Camp-bestyrer
Søren Holm Bendtsen | Forretningsfører

Facebook kommentarer
Del gerne hvor du ønsker
Tags: No tags

Comments are closed.